Zajímavosti ve Strašicích a okolí

Obec Strašice

Obec Strašice

Seznamte se s bohatou historií obce Strašice, která se rozkládá v podhorské oblasti středních Brd na pomezí Plzeňského a Středočeského kraje. Obec je ukrytá mezi malebnými lesy, jenž skýtají nejen bohaté turistické vyžití, ale jsou také rájem houbařů. Zdejší krajina Vás naplní klidem a romantikou.

více informací...

Památky a historie obce Strašice

Památky a historie obce Strašice

Strašická kotlina a přilehlé okolí je bohaté na celou řadu památek. Návštěvník, který zavítá do naší obce, by neměl minout důležité dominanty, mezi které počítáme kostel sv. Vavřince, Muzeum Středních Brd či roubenou architekturu. Nesmíme však zapomínat i na zaniklá středověká tvrziště, která lákala celou řadu významných historiků. Zajímavé jsou také drobné architektonické památky v podobě soch a pomníků.

více informací...

Brdská edice

Brdská edice

Brdská edice je občanským sdružením, které se zabývá obecně prospěšnou činností v rámci brdské oblasti. Spolupracuje s celou řadou institucí. Její hlavní činností v současnosti je ediční práce na vlastivědných knihách a publikacích, které vydává nakladatelství Baron. Do budoucna připravuje i obnovu svého sídla, kterým je v minulosti legendární hostinec „ Pod Starou hutí“ v Rokycanech. Neváhejte a nahlédněte na stránky sdružení….

více informací...

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Muzeum je zaměřeno na vozidla a bojovou techniku, výzbroj a výstroj ČR armády do roku 1938, protihitlerovské koalice a německé branné moci v posledních dnech II. světové války na demarkační linii doplněné výzbrojí a výstrojí ČSLA.

více informací...

Muzeum dopravy

Muzeum dopravy

Muzeum dopravy ve Strašicích, je největší expozice o silniční a městské dopravě v Plzeňském kraji.

více informací...

Strašická Pohodovka

Strašická Pohodovka

Devět muzikantů, jejichž cílem je v rámci vlastního potěšení z produkované hudby bavit posluchače širokého spektra. Bohatý repertoár obsahuje skladby klasiků české dechovky, lidové písně, skladby autorů současných i světové melodie. Název této malé dechové hudby není zvolen náhodou, jde především o dobrou pohodu na jevišti a o její šíření směrem k posluchačům. Nechybí ani poslechové i taneční melodie jiných žánrů.

více informací...

Kapela Pecičky

Kapela Pecičky

Kapela hrající výběr českých hitů.

Zábavy, oslavy, srazy, svatby, podnikové večírky.

více informací...

Domov pod Brdy, o.s. | 338 45 Strašice 605, okr. Rokycany | tel.: +420 722 515 036 | e-mail: info@domov-pod-brdy.cz
Vyrobilo AG25 s.r.o., 2013