Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Muzeum na demarkační linii

Největší nestátní vojenské muzeum v České republice

Vnitřní expozice s řadou multimediálních prvků, diorám a trojrozměrných exponátů mapují období let 1938 až 1945 v Československu. Najdete zde expozice výzbroje a výstroje československé prvorepublikové armády, pohraničního opevnění, jednotlivých armád podílejících se na bojích na demarkační linii, holocaustu a II. odboje na Rokycansku.

Vnější expozice tvoří více než 150 ks vojenské techniky (většinou v plně pojízdném stavu) - automobilní technika z období II. světové války, poválečné výzbroje ČSLA, ženijní, spojovací a protiletadlová technika, rozsáhlé expozice obrněných transportérů, tanků a dělostřelectva. Novinkou je Naučná stezka Československého stálého opevnění a opevnění Železné opony.

Pravidelné akce:

Počátkem května je vždy slavnostně zahájena nová turistická sezóna. Celodenní program vždy kromě pietního aktu poskytuje mnoho doprovodných aktivit včetně bojových ukázek skutečných historických událostí z období II. světové války a jízd vojenské historické techniky v terénu.

 

Den pozemního vojska AČR - Bahna je jednou z největších akcí pro milovníky vojenské techniky a historie. Muzeum na demarkační linii v Rokycanech je jedním z pořadatelů této akce určené pro širokou veřejnost. V jinak nepřístupném vojenském výcvikovém prostoru ve středních Brdech u obce Strašice můžete každoročně v polovině června vidět nejmodernější vojenskou techniku a praktické ukázky z výcviku naší armády a Policie ČR, rekonstrukce bojových operací v podání vojensko-historických klubů, jízdy vojensko-historických vozidel v terénu a bohatý doprovodný program.

Otevírací doba:

Od 1.5. do 31.10. otevřeno denně od 9 do 18 hodin.

 

Kontakt: www.bahna.eu/muzeum

 

V areálu muzea je možné zakoupit upomínkové předměty, včetně turistických známek a občerstvení. Parkování je možné přímo vedle areálu muzea.

Domov pod Brdy, o.s. | 338 45 Strašice 605, okr. Rokycany | tel.: +420 722 515 036 | e-mail: info@domov-pod-brdy.cz
Vyrobilo AG25 s.r.o., 2013